foto

Na linky MHD vyjedou nové busy

Dopravní podnik Karlovy Vary pokračuje v obnově vozového parku. Na linky MHD již brzy vyrazí 14 zbrusu nových a vysoce komfortních nízkopodlažních autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

Starší vozy nahradí dva 18metrové kloubové autobusy značky Iveco Urbanway, sedm vozů Iveco Urbanway o délce 12 metrů a pět vozů Iveco Crossway LE. Autobusy samozřejmě splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria, emisní normu Euro 6, zajišťují větší komfort při cestování, jsou uživatelsky přívětivé pro cestující s kočárky nebo na invalidním vozíku, pro které mají vyhrazený prostor. Disponují také atraktivním interiérem a zajímavým technickým řešením. Jsou vybaveny obrazovkou s grafikou zastávek, klimatizací, porty USB, kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.

Nákup vozů v celkové hodnotě zhruba 98 milionů korun z 85 % pokryjí prostředky z dotačního titulu IPRÚ.

DPKV provozuje 57 vozů pro zajištění Městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Letošní obnovou vozového parku tak dosáhne téměř 100 % obsluhy nízkopodlažními autobusy. Průměrné stáří vozidel dosáhne 5,95 let a počet autobusů na pohon CNG bude 37.