foto

Městská knihovna otevřela své pobočky

Čtenáři se mohou opět vypravit do všech poboček Městské knihovny Karlovy Vary. Provoz je přizpůsoben všem nařízením a hygienickým opatřením. Pro zajištění maximálního bezpečí návštěvníků i knihovnic doporučujeme využít možnosti předem si objednat konkrétní tituly, a to prostřednictvím telefonu nebo emailu.

Vstup bude umožněn maximálně pěti osobám najednou. Vstoupit mohou pouze čtenáři s rouškami nebo jinou ochranou nosu a úst. Při vstupu si vydesinfikujte ruce, k výpůjčnímu pultu přistupujte jednotlivě a dodržujte minimálně dvoumetrový odstup. Doba strávená v knihovně by měla být co nejkratší.

V současné době je možné pouze si vypůjčit nebo vrátit knihy a dokumenty. Přístup k počítačům není možný, stejně jako prezenční výpůjčka. 

Výpůjční doba zůstává stejná jako před uzavřením s výjimkou sobotního provozu Čítárny na I. P. Pavlova, která je zavřená.

Kontakty a otevírací dobu jednotlivých poboček najdete na stánkách knihovny - https://mestskaknihovnakv.cz/cs/aktuality/od-4-5-2020-opet-otevreno.

Vrácené knihy, časopisy a jiné dokumenty budou odkládány do "karantény", kde zůstanou po dobu 2 - 3 dnů. Všechna oddělení a pobočky Městské knihovny Karlovy Vary mají vyhrazenou samostatnou místnost pro karanténu, kam budou knihovnice dokumenty odkládat na stanovenou dobu.