Městská galerie vystavuje díla umělců z Baden-Badenu

16.10.2019

Zajímavé obrazy a umělecké předměty dovezli do Karlových Varů umělci z našeho partnerského města Baden-Baden. Již po několikáté tak mají obyvatelé i návštěvníci města možnost prohlédnout si práce výtvarníků, grafiků a keramiků z Německa. Výstavu s příznačným názvem Umění staví mosty zahájila v úterý 15. října ředitelka Městské galerie Karlovy Vary Varvara Divišová. Pozvání přijala řada hostů včetně radního města pro oblast kultury Pavla Boušky, který vyzdvihl skvěle fungující spolupráci obou měst.

Výstava potrvá v prostorách městské galerie (na Staré louce 26) do 29. října letošního roku. 

 


 

Spolupráce karlovarských a badensko-badenských výtvarníků má dlouhou tradici. Už v roce 2005 se dvě malířky z Baden-Badenu (Andrea Baumgärtner a Maika Mai) zúčastnily workshopu Artkontakt, zaměřeného na malbu na porcelán, který byl pořádán Krajskou uměleckou asociací a Karlovarskou oblastí Unie výtvarných umělců. Díla vytvořená na tomto workshopu byla vystavena právě v prostoru městské galerie. V roce 2010 uspořádala galerie ve výstavním  prostoru Starých parních lázní v Baden-Badenu výstavu karlovarských výtvarníků, na které byla zastoupena díla pětadvaceti našich umělců. Hned v následujícím roce byla v Městské galerii Karlovy Vary uspořádána výstava děl dvaadvaceti badensko-badenských umělců s názvem Lidé v mimořádných situacích. Na tradici pak bylo navázáno v roce 2017 výstavou Bädersprung neboli Z lázní do lázní, na které vystavovalo sedm výtvarníků z Baden-Badenu opět v karlovarské městské galerii.  V loňském roce pod stejným názvem proběhla výstava karlovarských výtvarníků v německém partnerském městě.


Partnerství s městem Baden-Baden trvá už velmi dlouho. V loňském roce uběhlo již 20 let od podpisu partnerské smlouvy. Obě města velmi aktivně spolupracují v různých oblastech a výjimkou není ani umění.  „Myslím, že název letošní výstavy Umění staví mosty je určitě vystihující, protože umění, a to nejen výtvarné, nás opravdu spojuje a pomáhá nám si snáze porozumět bez ohledu na to, jakým jazykem mluvíme,“  uvedla ředitelka galerie Varvara Divišová.