Město v sobotu ovládnou běžci. Pozor na dopravní omezení

15.05.2018

Karlovy Vary budou v sobotu 19. května hostit již 6. ročník Mattoni 1/2Maratonu. Trasa závodu letos zavede startovní pole častěji do centra města, běžci by se tak měli dočkat ještě větší podpory diváků. Sportovní svátek částečně omezí dopravu ve městě, zejména v okolí trasy půlmaratonu.

Uzavírky místních komunikací

Konání závodu si vyžádá úplné uzavření místních komunikací Divadelní náměstí, Horova, Festivalový most,  I. P. Pavlova, Jánský most, Karla IV., Lázeňská, Mariánskolázeňská, Mírové náměstí, Mlýnské nábřeží, Moskevská, most 17. listopadu, nábřeží Osvobození, nám. Republiky, Nová louka, Slovenská, Stará louka, Šumavská, T. G. Masaryka, Tržiště, Varšavská, Vřídelní, Dr. Davida Bechera (část od křižovatky Krále Jiřího, Moskevská křižovatku s ulicí T. G. Masaryka), Zahradní, Západní, Tuhnický most, Sadová.

Doba trvání uzavírky:

I. od pátku 18.5.2018 od 18.00 hodin do soboty 19.5.2018 do 24.00 hodin: nábřeží  Osvobození s podmínkou zachování průjezdu autobusů MHD dne 18.5.2018 do 20.00 hodin

II. v sobotu 19.5.2018 od 15.30 h do 17.00 hodin: I. P. Pavlova, Karla IV., Jánský most, Lázeňská, Mlýnské nábřeží, T. G. Masaryka, Tržiště, Vřídelní, Zahradní

III. v sobotu 19.5.2018 od 16.30 h do 22.00 hodin: I. P. Pavlova, Karla IV., Jánský most, Lázeňská, Mlýnské nábřeží, T. G. Masaryka, Tržiště, Vřídelní, Zahradní Dr. Davida Bechera (část od křižovatky Moskevská křižovatku s ulicí T. G. Masaryka), Festivalový most, Divadelní náměstí, Horova, Mariánskolázeňská, Mírové náměstí, Mlýnské nábřeží, Moskevská, nám. Republiky, Nová louka, Slovenská, Stará louka, Šumavská, T. G. Masaryka, Varšavská, Západní, Tuhnický most

Možnosti vjezdu a výjezdu z oblastí dotčených uzavírkou dle pokynů a za asistence příslušníků PČR:

Lokalita Tuhnice – výjezd bude možný od 19.30 h po trase Krymská, Charkovská, Západní směr Chebský most.

Lokalita Západní – v době od 17.00 do 20.30 h nebude možný výjezd/vjezd z komunikace od KV Areny.

Lokalita Krále Jiřího – vjezd bude možný přes ulici Dr. Davida Bechera (příčný přejezd na pokyn příslušníka Policie ČR) – Jaltská – Dr. Engla (příčný přejezd na pokyn příslušníka policie ČR) – náměstí Republiky – Chebský most.

Lázeňské území - z celého vnitřního lázeňského území NEBUDE možný výjezd/vjezd od 17.00 do 22.00 hodin.

V době od 15:30 do 22:00 hod. se řidiči vozidel nedostanou ze Zámeckého vrchu na Divadelní náměstí a opačně. Lázeňské území se bude muset objíždět přes ulici Na Vyhlídce. Časy mohou být upraveny dle aktuální situace.

Omezení parkování

Zákaz parkování se vztahuje na celou trasu závodu v sobotu 19. 5. 2018 od 10:00 do 22:00 hod. Ulice Zahradní bude od pátku 18. 5. 18:00 do soboty 24:00 hod. (mimo průběhu závodu) obousměrná se zákazem zastavení. Ve všech dotčených lokalitách bylo s předstihem umístěno příslušné dopravní značení. Prosíme, přeparkujte své vozidlo s dostatečným předstihem a předejděte tak zbytečným nepříjemnostem s odtahem vašeho vozidla.

BEZPLATNÁ DOPRAVNĚ - INFORMAČNÍ LINKA 800 165 102

Ve čtvrtek 17. 5. a v pátek 18. 5. od 9:00 do 17:00 a v den závodu v sobotu 19. 5. 2018 od 9:00 do 21:00 hodin je k dispozici bezplatná dopravně - informační telefonní linka. Informace jsou rovněž na www.runczech.com.


Městem proběhnou tisíce běžců

Filmaři tvrdí, že dobrý film trvá necelé dvě hodiny. A přesně tak dlouho trvá zaběhnout i výborný půlmaraton. Mezi čtyřmi tisícovkami běžců na kolonádě se objeví také filmové a televizní hvězdy, z nichž zatím nejpilněji trénuje Dalibor Gondík. Poběží také hvězdná štafeta složená z protagonistů nového filmu Úsměvy smutných mužů. Další novinka se týká elitních atletů – v letošní sezoně RunCzech spouští iniciativu „EuroHeroes“ na podporu evropské atletiky. Do elitního startovního pole Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary budou proto pozváni pouze evropští atleti včetně nejlepších českých běžců. Start v Karlových Varech už přislíbila česká rekordmanka Eva Vrabcová Nývltová, nestárnoucí sokolovská vytrvalkyně a olympionička Ivana Sekyrová nebo reprezentant ve skyrunningu Ondřej Fejfar.

RunCzech myslí i na ty nejmenší a na ty, kteří si ještě na celou půlmaratonskou vzdálenost netroufnou. Vezměte proto celou svou rodinu, kočárek i babičky a dědečky a proběhněte si tříkilometrovou trasu dm rodinného běhu. Každý účastník dostane tričko a v cíli i medaili. Registrovat se můžete na www.runczech.com

Novým tahounem doprovodného programu bude letos Sporťáček – festival sportu, který mládeži v Dvořákových sadech nabídne možnost vyzkoušet si různé sportovní aktivity pod dohledem zkušených trenérů z oddílů a klubů z celého Karlovarského kraje.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary
 

  • 19. května 2018
  • 6. ročník
  • Místo startu a cíle: nábřeží Osvobození
  • Čas startu: 17:30 (16:00 dm rodinný běh)
  • Kapacita závodu: 4 000 běžců
  • Ocenění IAAF: zlatá známka kvality