Máte zájem využít půjčku na kotlíkovou dotaci?

29.03.2019

Karlovarský kraj bude vyhlašovat 3. výzvu kotlíkových dotací na výměnu starého, neekologického kotle na pevná paliva za nový plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo nebo kotel na biomasu. Výše dotace závisí na typu kotle, nebudou podporovány kotle na spalování uhlí, ani kotle kombinované. Maximální výše způsobilých výdajů v rámci jedné žádosti o poskytnutí dotace je určena touto hranicí:

a. 75 % způsobilých výdajů v případě projektu s realizací plynového kondenzačního kotle, nejvýše však 95.000 Kč;

b. 80 % způsobilých výdajů v případě projektu s realizací kotle pouze na biomasu s ručním přikládáním, nejvýše však 100.000 Kč;

c. 80 % způsobilých výdajů v případě, že je projektem realizováno tepelné čerpadlo nebo automatický kotel pouze na biomasu (obnovitelné zdroje energie), nejvýše však 120.000 Kč.

Vzhledem k tomu, že kotlíkové dotace jsou vypláceny zpětně, a ne každý občan má k dispozici patřičnou sumu na výměnu zdroje tepla, může město poskytnout bezúročnou půjčku ve výši až 200.000 Kč. Aktuálně město zjišťuje zájem občanů města Karlovy Vary, aby poté mohlo učinit další kroky pro zajištění bezúročné půjčky. V této souvislosti žádáme občany města Karlovy Vary, aby v případě zájmu vyplnili tento on-line dotazník (nebo vyplnili dotazník zveřejněný v dubnovém vydání Karlovarských radničních listů a odevzdali ho na podatelně Magistrátu města Karlovy Vary) a to nejpozději do 18.4.2019.

Bližší informace ke kotlíkovým půjčkám naleznete na
https://www.sfzp.cz/dotace-a-pujcky/kotlikove-dotace/kotlikove-dotace-3-vyzva/
a na webových stránkách karlovarského krajského úřadu
https://kotliky.kr-karlovarsky.cz/

On-line dotazník pro zájemce o půjčku - již není aktivní, platnost vypršela