Letní dětský tábor Vladař se i letos dočkal dalších vylepšení

24.07.2018

Po loňské návštěvě letního dětského tábora na Vladaři se vedení města rozhodlo investovat do nutných oprav a vylepšení, aby byl provoz tábora i nadále udržitelný.

Největší suma směřovala do horního objektu tábora – dřevostavby, která slouží jako klubovna a v případě mimořádně nepříznivého počasí i k ubytování osadníků (viz foto). Vloni už byl objekt prakticky nepoužitelný.  Další kritickou položkou pak je zásobování tábora kvalitní vodou, byla tedy potřeba studna s odpovídající kapacitou.

Oprava dřevostavby včetně výplní, protipožárních dveří a elektroinstalace znamená náklady ve výši 2,1 miliónu, po tábornické sezóně bude z této částky ještě třeba dokončit opláštění. Zřízení třicetimetrové vrtané studny stálo 200 tisíc korun.

Už vloni město investovalo do kanalizace, rozvodů vody, elektřiny a plynu v dolním objektu tábora, kde je jídelna, kuchyň a umývárna, přes 200 tisíc korun. Oprava veřejného osvětlení a výměna svítidel vyšla na 115 tisíc korun. Ještě předtím město vynaložilo 140 tisíc na opravy umýváren a chodeb.  

„Karlovarský kraj jako dřívější vlastník viditelně nechtěl investovat do areálu, o jehož převodu s městem jednal. Investice tak zbyly na město, celkem jsme od okamžiku převodu vynaložili už dva a tři čtvrtě miliónu,“ říká náměstek primátora pro majetek Michal Riško. „Vloni jsme to tu při návštěvě tábora s kolegy z vedení města slíbili dětem i vedoucím. Za majetek jsme to navrhli do rozpočtu, a kolegové radní i zastupitelé pro ten návrh hlasovali, takže se to nakonec podařilo.“

Letní dětský tábor Vladař odchoval už několik generací karlovarských dětí. Díky opravám a investicím může pokračovat i v dalších letech.