vánoční autobus

Kouzelnou atmosféru bude po Karlových Varech rozvážet vánoční autobus

Karlovarský dopravní podnik připravil i v letošním roce pro své cestující tradiční vánoční atrakci. Do ulic vyšle bohatě nazdobený vůz, který připomene nadcházející adventní čas a dá lidem dýchnout vánoční atmosféry. Poprvé vyjede už tuto neděli.

„Vánoční autobus je naše tradice a cestující o ni nepřipravíme ani letos, kdy opět nastává dosti těžká doba. Vánoční autobus bude a opět se s ním budou moci lidé postupně svézt na všech našich linkách,“ říká Jiří Vaněček, předseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary.

Vůz už mají v garážích dopravního podniku nazdobený. Letos je „oděn“ do zlato-červeného kabátu a rozzáří ho téměř tisícovka žárovek.

„Doba je opravdu těžká. Museli jsme zrušit vánoční trhy, ale vánoční autobus a vánoční autovláček nám naštěstí nikdo nezakázal. A to jsme rádi,“ uvedl náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek.

Speciálně vyzdobený vůz vyjede poprvé do ulic lázeňského města v neděli na lince číslo 6. Postupně bude rotovat na dalších linkách městské hromadné dopravy.

„Chceme, aby náš vůz doručil kouzlo Vánoc do každého koutu Karlových Varů. Přesný rozpis linek, na kterých bude jezdit, najdou cestující na našich facebookových stránkách,“ dodává Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti.