DPKV zajistí dopravu v kraji

Karlovarský dopravní podnik zajistí dopravu po většině území kraje

Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) bude od začátku příštího roku zajišťovat meziměstské dopravní linky na Chebsku, Sokolovsku a Karlovarsku. Zakázku získal společným zadáním od Karlovarského kraje a Statutárního města Karlovy Vary.

„Nové vozy postupně přiváží výrobce do Karlových Varů a dalších měst kraje tak, aby od prvního ledna mohly všechny vyjet. Řidiče máme zajištěné a věříme, že se na území kraje podstatně zvýší komfort cestování,“ říká místopředseda představenstva DPKV pověřený řízením společnosti Lukáš Siřínek.

Zakázka na zajištění dopravní obslužnosti pro Karlovarský kraj se skládala ze čtyř oblastí a byla vypsána na deset let. Nákup nových autobusů zajistil Karlovarský kraj, který jich na sto čtyřicet karlovarskému dopravnímu podniku pronajme.

„Náš dopravní podnik uspěl ve třech oblastech a pouze na Toužimsku a Žluticku budou přepravu cestujících zajišťovat malí dopravci. Pro náš městský dopravní podnik se jedná o další výrazný růst. Doposud zajišťoval městskou hromadnou v Karlových Varech a Ostrově. Dále má zájezdovou dopravu a obsluhoval i několik meziměstských linek. Zajištění dopravní obslužnosti pro většinu území kraje je velká výzva a zároveň velká zodpovědnost,“ doplnil náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek (ANO), do jehož gesce spadá i DPKV.

Nové autobusy může v těchto dnech veřejnost vidět na karlovarském Dolním nádraží, kde dochází k jejich přejímce. V minulých dnech si je prohlédla i primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). 

„Autobusy jsou moc pěkné a já jsem ráda, že v nich bude možné cestovat s Karlovarskou kartou. Pro obyvatele našeho města se tak nic zásadního nezmění. Odbavovací systém v nových autobusech totiž umí načítat Karlovarskou, Mariánskolázeňskou, Chebskou a Plzeňskou kartu, což je rozhodně obrovský benefit,“ dodala primátorka Karlových Varů.