Karlovarská nemocnice zřídila odběrové místo

19.03.2020

V areálu karlovarské nemocnice začalo fungovat odběrové místo. Testy na nákazu koronavirem zde budou provádět zdravotníci ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem. K testování sem budou nastupovat výhradně občané, které k tomu vyzvou pracovníci Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje. Zdravotníci odběrového místa neprovedou test nikomu dalšímu, kdo nebude zanesen do databáze hygieniků.

„Vyzýváme všechny občany nejen z Karlových Varů, ale z celého kraje, aby zbytečně nejezdili k odběrovému místu a nekomplikovali dopravu. Odběr bude proveden těm přijíždějícím lidem, kteří budou k testu určeni přímo pracovníky krajské hygieny, budou na seznamu v odběrném místě a přijedou na telefonickou výzvu. Nikomu jinému test proveden nebude,“ upozornil Josef Mašek, člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice. Do areálu bude přijíždějící vpouštět příslušník policie.

  1. Odběr indikuje praktický lékař nebo hygienická stanice a nahlásí jej na telefonní číslo 602 95 66 81.
  2. Pracovník odběrového místa bude pacienta kontaktovat telefonem a určí čas odběru.
  3. K odběrovému místu nasměřuje Městská policie od vjezdu z Bezručovy ulice (zatáčka).
  4. Prosíme pacienty, aby nechodili osobně do nemocnice s žádankou, budou odkázáni na výše uvedený postup a test jim nebude ihned na místě proveden. Děkujeme za respektování a pochopení.