Cvičení seniorů v KV Areně

Již téměř 3 roky mohou senioři cvičit v KV Areně

Na jaře v roce 2019 zahájila KV Arena program rehabilitačního cvičení pro seniory.

Snahou bylo najít nové cesty pro využití jednotlivých hal v dopoledních hodinách, kdy není taková vytíženost jednotlivých sportovišť a přilákat do areálu KV Areny nové skupiny občanů Karlových Varů, tedy  nejen mladé sportovce a profesionály. 

To se podařilo a Halu míčových sportů nyní pravidelně v dopoledních hodinách využívají karlovarští senioři, kteří sem chodí na rehabilitační cvičení s fyzioterapeutem. 

Projekt nazvaný „Jak být stále mlád“ probíhá každou středu a obsahuje nejen cvičení, ale i plavání v Bazénovém centru a to vždy pod odborným dohledem fyzioterapeuta. Máme obrovskou radost, že zájem mezi seniory stále stoupá.

V rámci cvičení se senioři učí posilovat svaly kolem páteře, protahovat se a zvyšovat mobilitu pohybového aparátu a dosáhnout tak lepší kondice a ohebnosti. Cvičení i plavání může v rámci projektu navštěvovat až padesát seniorů.

KV Arena toto cvičení podporuje tím, že převzala náklady na fyzioterapeuta a cenovou hladinu vstupného se snaží držet na přijatelných částkách pro seniory. Konkrétně se tak jedná o 30 Kč za hodinu cvičení v Hale míčových sportů a 80 Kč za hodinu rehabilitace v bazénu včetně vstupného.

Jelikož se poptávka po cvičení zvyšuje a přibývají dotazy na různá jiná cvičení, plánuje KV Arena v budoucnu ještě doplnit program o kurz sebeobrany pro seniory.

Na začátku ledna mě senioři požádali o zakoupení rehabilitačních míčů, což jsem ráda učinila a v tomto týdnu tak mohlo dojít k jejich předání. Mám obrovskou radost, že se prostřednictvím KV Arany a jejího vedení našla možnost, jak tento areál využít i pro takové aktivity, jako je cvičení seniorů,” uvedla primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.