Martin Dušek předal cenu vítězi Sungbin Kimovi

Hlavní cena pěvecké soutěže Antonína Dvořáka putuje do Jižní Koreje

Vrcholem letošního ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka byl tradiční koncert laureátů v Městském divadle Karlovy Vary. Ten se konal v pátek večer a úspěšní soutěžící na něm převzali ocenění za svá umístění.

Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka se letos konala již po sedmapadesáté a to je úctyhodné číslo. V uplynulých letech se v našem městě prezentoval nespočet talentů a mnozí z nich se posléze stali světově známými a uznávanými umělci. Vnímám tuto soutěž jako skvělou reklamu pro naše město a velmi si cením celého pořadatelského týmu za odhodlání a nasazení, se kterým tuto soutěž každoročně připravuje,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

I letos byla soutěž vypsána pro obor Operní naděje, Píseň, Junior a Opera. Celkem se soutěže zúčastnilo třiasedmdesát pěvců a pěvkyň z patnácti zemí světa.

Je skvělé, že Karlovy Vary a tato soutěž lákají mladé umělce z Japonska, USA, Jižní Koreji, Číny, Itálie a dalších zemí. Páteční koncert laureátů v městském divadle byl opravdu jedinečným zážitkem a přeji všem oceněným hodně úspěchů v další umělecké kariéře,“ doplnil náměstek karlovarské primátorky Martin Dušek (ANO), který předal cenu vítězi mužské kategorie Opera Korejci Sungbin Kimovi.

Mezi ženami uspěla Němka Francziska Roggenbuck. První cenu v kategorii Junior muži získal Chorvat Tomislav Kulič. Mezi ženami nebyla první cena udělena. V kategorii Operní naděje uspěli Slovák Viliam Kozánek a Česka Anna Flajšmanová. V oboru Píseň porotu nejvíce zaujal Pavel Divín, rovněž z České republiky.