Hlasujte pro nejlepší stavby v kraji

24.05.2019

Odborníci i široká veřejnost opět vyberou nejlepší stavby Karlovarského kraje. Již 19. ročník přehlídky a soutěže opět vyhlásilo Regionální stavební sdružení Karlovy Vary. O hlasy se budou ucházet také projekty města Karlovy Vary – rekonstrukce Karlovarského městského divadla, oprava Goethovy vyhlídky a Lávka přes Horní nádraží.

V letošním roce bylo opět možné přihlásit nejen realizace staveb, ale i projekty a architektonické studie. Rozdělení na „Co se postavilo… “ a „Co se bude stavět…“ zvyšuje zájem o soutěž.

Do 19. ročníku se přihlásilo celkem 20 staveb a 5 projektů. O titul Stavba roku budou soutěžit stavby i rekonstrukce z celého Karlovarského kraje, například bytový dům, rozhledna, divadlo, ZUŠ, nádraží, stavby občanské vybavenosti, průmyslové i dopravní stavby. Soutěží i lávka či pietní místo.

V přehlídce projektů jsou akce připravené k realizaci v Kalových Varech, Sokolově, Chebu nebo Aši. Přihlášené stavby a projekty bude posuzovat odborná porota i laická veřejnost, přičemž veřejnost může vybírat dle svého uvážení na webu www.stavbykarlovarska.cz.

Hlasování veřejnosti probíhá do 7. června do 16:00 hodin. Všichni, kteří se zúčastní hlasování, budou zařazeni do slosování o 3 hodnotné ceny.

Nejlepší stavby a projekty budou vyhlášeny v rámci „Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2019“ 7. června na slavnostním večeru v Galerii umění v Karlových Varech. Krajská rada výstavby Karlovarského kraje vybere a ocení také nejlepšího projektanta, který projektoval a nejlepšího stavbyvedoucího, který realizoval stavby v Karlovarském kraji. Samostatnou cenu v soutěži udělí také primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, pod jejichž záštitou celá akce probíhá.