Dny stavitelství a architektury 2017 znají své oceněné

13.06.2017

Dny stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2017 provázela opět velká pozornost odborné i široké veřejnosti. V pátek 9. června byly v Karlovarském městském divadle slavnostně vyhlášeny výsledky letošních soutěží a hodnocení. 

 

Soutěž „Stavby Karlovarského kraje 2017“

www.stavbykarlovarska.cz

Hodnocení odborné poroty:

Stavby:

1. místo:     Stavba č. 4 - Malé Versailles

  • Přihlašovatel: STASKO plus, spol. s r o.
  • Investor: TUNA KV s.r.o.
  • Architekt: MASSIMO Design s.r.o. - Otto Kašparovský
  • Zhotovitel: STASKO plus, spol. s r. o.

2. místo:     Stavba č. 15 - Silnice I/25 - Horní a dolní točka Jáchymov

  • Přihlašovatel: PONTIKA s.r.o.
  • Investor: Ředitelství silnic a dálnic ČR, správa Karlovy Vary
  • Architekt: PONTIKA s.r.o.
  • Projektant: PONTIKA s.r.o.
  • Zhotovitel: AZ Sanace a.s., EUROVIA CS a.s., Metrostav a.s.

3. místo:     Stavba č. 9 - Zpřístupnění zahrad františkánského kláštera

  • Přihlašovatel: Město Cheb.
  • Investor: Město Cheb
  • Architekt: Ing. arch. Martin Plevný
  • Projektant: ARCUS PROJEKT s.r.o. - Ing. Petr Zítek
  • Zhotovitel: CHETES s.r.o.

 

Čestné uznání za: „Nadstandardní technologické řešení provozu a dlouhodobý společenský význam pro zaměstnanost v regionu“

Stavba č. 11 - Witte Access Technology

  • Přihlašovatel: WITTE ACCESS TECHNOLOGY, s.r.o.
  • Investor: WITTE Nejdek, spol. s r.o.
  • Architekt: Delta Projektconsult s.r.o.
  • Projektant: BPO spol. s r.o. – Ing. Tomáš Zátko
  • Zhotovitel: Metrostav a.s.

          

Čestné uznání za: „Revitalizaci historického objektu a zpřístupnění prostoru veřejnosti“                    

Stavba č. 10 - Rozhledna Bučina

  • Přihlašovatel: Vojenské lesy a statky ČR, s. p.
  • Investor: Vojenské lesy a statky ČR, s. p., divize Karlovy Vary
  • Projektant: ARCH 99 s.r.o.
  • Zhotovitel: ISSO -  Inženýrské stavby Sokolov, s.r.o.

 

Čestné uznání za: „Příkladný přístup k revitalizaci čtvrtě Rybáře“

Stavba č. 1 - Rezidence Brix

  • Přihlašovatel: STASKO plus spol. s. r. o.
  • Investor: Rezidence BRIX a.s.
  • Architekt: H -  PaSP Service spol. s r. o.
  • Projektant: H -  PaSP Service spol. s r. o. - Ing. Miloš Trnka
  • Zhotovitel: STASKO plus spol. s. r. o

 

Projekty:

  1. místo: Projekt č. 4 - Rozhledna Rusalka
  • Přihlašovatel: Atelier MONarch s.r.o. a Město Boží Dar
  • Investor: Město Boží Dar
  • Architekt: Atelier MONarch s.r.o. - Ing. arch. Marcela Plachá
  • Projektant: PONTIKA s.r.o. - Ing. Jan Procházka, Ing. Jakub Rudolský

      2. místo: Projekt č. 3 - Obnova Goethovy vyhlídky

  • Statutární město Karlovy Vary
  • Investor: Statutární město Karlovy Vary
  • Architekt: Projektový atelier pro architekturu a pozemní stavby spol. s r.o.
  • Projektant: Projektový atelier pro architekturu a pozemní stavby spol. s r.o.

 

Ceny hejtmanky Karlovarského kraje:            

      Stavba č. 8 - Zázemí fotbalového klubu Ostrov

  • Přihlašovatel: Město Ostrov
  • Investor: Město Ostrov
  • Architekt: BPO spol. s r.o. - Ing. Vladimír Toman
  • Projektant: : BPO spol. s r. o. -  Ing. Jan Dušek
  • Zhotovitel: ISSO - Inženýrské stavby Sokolov, s. r. o.

     Stavba č. 10 – Rozhledna Bučina

  • Přihlašovatel: Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
  • Investor: Vojenské lesy a statky ČR, s.p., divize Karlovy Vary
  • Projektant: ARCH 99 s.r.o.
  • Zhotovitel: ISSO – Inženýrské stavby Sokolov, s.r.o.

 

Cena primátora města Karlovy Vary:

Stavba č. 2 - Bytový dům Křižíkova ulice

  • Přihlašovatel: BAU-STAV a.s.
  • Investor: BS - VICTORIA s.r.o.
  • Architekt: Ing. arch. Patrik Danda
  • Projektant: ARCH 99 s.r.o. - Mgr. Libuše Dvořáková
  • Zhotovitel: BAU-STAV a.s.

 

Cena časopisu Stavebnictví:

Stavba č. 9 - Zpřístupnění zahrad františkánského kláštera

  • Přihlašovatel: Město Cheb.
  • Investor: Město Cheb
  • Architekt: Ing. arch. Martin Plevný
  • Projektant: ARCUS PROJEKT s. r.o. - Ing. Petr Zítek
  • Zhotovitel: CHETES s.r.o.

 

Veřejné hlasování na internetu - pro stavby, projekty a památky

- bylo odevzdáno celkem 12.435 hlasů, z toho bylo 11.232 hlasů platných a ověřených.

 

Stavba: Celkový počet hlasů pro stavby je: 3.746 hlasů.

Nejvíce hlasů od veřejnosti získala stavba č. 10 – Rozhledna Bučina – 603 hlasy

  • Přihlašovatel: Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
  • Investor: Vojenské lesy a statky ČR, s.p., divize Karlovy Vary
  • Projektant: ARCH 99 s.r.o.
  • Zhotovitel: ISSO – Inženýrské stavby Sokolov, s.r.o.

 

Projekt: Celkový počet hlasů pro projekty je: 4.761 hlasů.

Nejvíce hlasů od veřejnosti získal projekt č. 4 – Rozhledna Rusalka – 917 hlasů

  • Přihlašovatel: Atelier MONarch s.r.o. a Město Boží Dar
  • Investor: Město Boží Dar
  • Architekt: Atelier MONarch s.r.o. - Ing. arch. Marcela Plachá
  • Projektant: PONTIKA s.r.o. - Ing. Jan Procházka, Ing. Jakub Rudolský

 

Zachráněné památky Karlovarska: Celkový počet hlasů pro památky je: 2.725 hlasů.

Nejvíce hlasu od veřejnosti získala památka Andělská Hora – 625 hlasů.

 

Projektant roku a stavbyvedoucí roku

Ze staveb a projektů, které byly přihlášeny do soutěže, vybrala porota, složená z členů SIA -  Krajské rady výstavby, projektanta roku a stavbyvedoucího roku:

 

Projektant roku Karlovarského kraje: autorizovaná inženýrka, Ing. Hana Hrubá,

která se podílela na projektu stavby č. 3 - „Rezidence Moser“.

Cena se uděluje i za její dlouholetou kvalitní projekční práci na úseku pozemních staveb.
 

Stavbyvedoucí roku Karlovarského kraje: autorizovaný technik, Petr Markof,

který byl stavbyvedoucí na stavbách č. 4 - „Malé Versailles“ a č. 14 - „Přístavba skladovací haly Holoubek“.

Cena se uděluje i za jeho dlouholeté úspěšné a kvalitní řízení staveb v Karlovarském kraji.

 

Osobnost stavitelství Karlovarského kraje

„Osobností stavitelství Karlovarského kraje“ je: Ing. Radko  Moschner

Člen ČKAIT a ČSSI Karlovy Vary -  cena: „Za vysokou profesionalitu a odbornost, za angažovanost v profesních organizacích -  s přihlédnutím k vysokým morálním vlastnostem a etickým hodnotám“.

 

Výsledky 21. ročníku soutěže středních průmyslových škol stavebních

Ročníkové projekty:

Projekty:       

1. místo: Michal Fencl         

Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, p.o.

2. místo: Lukáš Neumann

Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická Ústí nad Labem, p.o.

3. místo: Jakub Laštovka

Střední průmyslová škola stavební v Plzni   

 

Celkové hodnocení škol:

1. místo: STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA STAVEBNÍ V PLZNI

- Jakub Laštovka

- Matěj Porubský

- Jan Fencl

2. místo: VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA STROJNÍ, STAVEBNÍ A DOPRAVNÍ, DĚČÍN, p. o.

- Jana Javůrková

- Pavla Burešová

- Lucie Švomová

3. místo:   STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA STAVEBNÍ A STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ ÚSTÍ NAD LABEM, p. o.

- Lukáš Neumann

- Veronika Konečná

- Matěj Věchet

 

 

Zdroj: Ing. Anna Vlášková, Regionální stavební sdružení Karlovy Vary, Karlovy Vary 9. 6. 2017.