Divadelním dárkem pro seniory bude Lucerna

28.08.2019

Také v letošním roce mohou karlovarští senioři oslavit svůj svátek v divadle. U příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který každoročně připadá na první říjnový den, si budou moci vychutnat činoherní komedii „Lucerna“ z cyklu „Klasika s láskou, ale bez slitování“. Představení Divadla U Hasičů a Docela velkého divadla bude k vidění 1. října hned dvakrát, v 16:30 a v 19:30 a za zvýhodněné vstupné 100 korun. 

Předprodej vstupenek bude zahájen v pondělí 2. září v 10 hodin v pokladně Karlovarského městského divadla a v pobočce Infocentra města Karlovy Vary na třídě TGM 53. Vstupenky bude možné zakoupit (rezervovat) pouze osobně. Objednávky od organizací budou přijímány od 2.9. 10:00 hod. v pokladně KMD.

Lucerna – S láskou, ale bez slitování se na českých jevištích hraje už déle než sto let. Vypráví příběh o odvaze, hrdosti, vzdělanosti a lásce, ale i o zbabělosti, podbízivosti a nadutosti. Komedie je více než aktuální, ukazuje, že se český lid za více než sto let od doby, kdy byla hra napsána, ani za dvě stě let od doby, v níž se odehrává, příliš nezměnil.

V představení hrají Pavel Nový, Lenka Lavičková, Petr Erlitz, Markéta Velánová, Andrea Traganová, Robert Stodůlka, Petr Kozák, Dušan Matouš, Lukáš Masár, Antonín Klepáč, Michal Žižka, Jana Galinová, Pavlína Lišková.