foto

Cyklostezky a volnočasový areál Meandr Ohře propojila unikátní lávka

Meandr Ohře s cyklostezkami v okolí propojila nová lávka. V areálu bylo vybudováno nové parkoviště a zmodernizována příjezdová cesta.

V rámci rozvoje páteřní cyklistické sítě města Karlovy Vary a propojení areálu Meandr Ohře pro cyklisty i pěší s okolím byl realizován projekt „Meandr Ohře - víceúčelová lávka, příjezdová komunikace a parkoviště". Unikátní hydraulická lávka přivádí cyklistickou dopravu z okolních cyklostezek do volnočasového areálu Meandr Ohře. Spojení a komfortní dostupnost areálu umožňuje také nově vybudovaná příjezdová komunikace a parkoviště, kde vzniklo celkem 68 parkovacích stání včetně čtyř míst pro tělesně postižené.

Lávka je zajímavá použitými materiály a designem, je navržena ve stylu „organické architektury“, bezpečí a komfort pro chůzi i jízdu obstará povrch z gumového granulátu a vlastní systém osvětlení. Lávka představuje jeden z prvků cyklogenerelu města, propojuje stávající a plánované cyklotrasy na levém a pravém břehu Ohře. Zároveň také propojuje dětský areál u Intersparu a Meandr, nabízí tak například rodinám s dětmi větší ucelený klidový prostor na březích řeky, ve kterém se mohou volně pohybovat. Při povodňovém nebezpečí se lávka zvedne o 1,55 m.

Projekt uspěl v soutěži Stavby Karlovarského kraje v kategorii projektů, kde se v hlasování veřejnosti umístil na 2. místě.

 

Projekt " Meandr Ohře - víceúčelová lávka, příjezdová komunikace a parkoviště", registrační číslo projektu CZ.1.09/1.1.00/84.01389 byl spolufinancován Evropskou unií z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad.

Realizace: duben 2015 – říjen 2015

Dodavatel: EUROVIA CS, a.s.

Celkové náklady a výše dotace: 29 746 911,- Kč / 18 973 941,-  Kč


 

Fotogalerie