Chceme čisté město, již podesáté

01.04.2019

Udělejte společně s námi něco pro čisté město. Připojte se k úklidu veřejných prostranství v rámci akce „Den Země“ a zapojte se do soutěže o nejlepší prezentaci odvedené práce.

Úklid prostranství

Vybrat si můžete libovolnou lokalitu ve městě, a pokud se zaregistrujete na odboru technickém našeho úřadu, poskytneme vám igelitové pytle, jednorázové rukavice a zajistíme odvoz nasbíraného odpadu. Uklízet budeme v průběhu celého dubna.

Dokumentační soutěž Chceme čisté město

Členové neziskových organizací, občanských sdružení, společenství vlastníků bytových jednotek a dalších nepodnikatelských subjektů se mohou zapojit do fotografické soutěže „Chceme čisté město“.

Ta se letos uskuteční již podesáté a je opět vypsána pro čtyři kategorie. Vedle nepodnikatelských organizací je určena pro karlovarské mateřské, základní a střední školy. Ve hře je finanční prémie až pět tisíc korun.

Účastníci soutěže mají za úkol zdokumentovat vybranou lokalitu a její stav pře a po úklidu.  Z  fotografií s vyznačeným datem pořízení a dalšího materiálu zpracují prezentaci v libovolném formátu (PowerPoint, PDF, video, fotoalbum, nástěnné prezentace, koláže apod.). K obrazové dokumentaci je vodné doplnit i základní údaje, například o počtu zapojených účastníků, zvolené lokalitě a průběhu úklidu.

V každé kategorii bude rozděleno 10 tisíc korun. První místo bude honorováno 5 tisíci, druhý v pořadí získá 3 tisíce a třetí v pořadí 2 tisíce korun.

Soutěž a úklidovou akci pořádá město v rámci ekologické kampaně „Den Země“, která každoročně připadá na 22. dubna.

Kompletní pravidla včetně formuláře přihlášek si můžete stáhnout níže.

 

KONTAKTY:

Úklid veřejného prostranství – registrace zájemců o prostředky k úklidu a svoz odpadu

odbor technický - l.kostanukova@mmkv.cz, tel.: 353 151 164 a p.soprova@mmkv.cz, tel.: 353 151 165

Fotodokumentační soutěž – registrace účastníků soutěže

odbor strategií a dotací - v.sekyrova@mmkv.cz , tel.: 353 151 152, 727 808 511

Termín odevzdání přihlášky nejpozději do 12. 4. 2019, termín odevzdání prezentace nejpozději do 13. 5. 2019