Becherovka věnuje městu desinfekci

29.03.2020

Společnost Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s. darovala městu Karlovy Vary a jeho organizacím, stejně jako i dalším místním dobročinným organizacím, 2000 litrů dezinfekce Anti-COVID. Pro zjednodušení a urychlení celého procesu firma nakoupila již hotovou dezinfekci u svého dlouholetého dodavatele, největšího výrobce lihu v Česku. Prostředek Anti-COVID se vyrábí podle receptury Světové zdravotnické organizace.

„Pomoc mateřskému městu je pro nás povinností. Udělat však z našeho lihu, který podléhá spotřební dani, líh denaturovaný, ze kterého se spotřební daň neplatí, je složitý a zdlouhavý proces. Dezinfekce je nedostatek, proto jsme museli jednat rychle. Místo snahy o výrobu vlastního denaturovaného lihu jsme se rozhodli soustředit na nákup a distribuci již hotové dezinfekce Anti-COVID,“ říká Tomáš Bryzgal, ředitel výrobního závodu Jan Becher. „Městu Karlovy Vary jsme dnes věnovali 2000 litrů dezinfekce pro potřeby města a jeho organizací. Dalších 500 litrů darujeme týmu dobrovolníků, kteří se postarají o distribuci například do domovů pro seniory či do lékáren,“ dodává Bryzgal.

„Děkujeme společnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s. za darovanou dezinfekci. Karlovy Vary jsou domovem nejen Becherovky, ale i desítek jejích zaměstnanců továrny a muzea. V této těžké situaci se zvedla ohromná vlna solidarity, která nám pomáhá poskytovat nezbytné ochranné pomůcky a dezinfekci. Velmi za to děkujeme a ihned vše distribuujeme tam, kde je to nejvíce potřeba,“ říká Andrea Pfeffer-Ferklová primátorka našeho města. „Dezinfekce od společnosti Jan Becher pomůže našim dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří zajišťují nákupy pro karlovarské seniory a pomáhají lidem umístěným v karanténě či izolaci, strážníkům městské policie, pečovatelkám v domovech pro seniory, řidičům městské hromadné dopravy a spoustě dalším,“ dodává.

Becherovka Original Karlovy Vary