Bazén Thermal je největším problémem města

07.06.2018

Největším problémem Karlových Varů je z pohledu obyvatel města uzavřený bazén hotelu Thermal. Vyplynulo to z debaty účastníků jarního diskusního Fóra města Karlovy Vary a následného anketního hlasování. Mezi nejpalčivější problémy, jejichž řešení považují obyvatelé města za prioritní, byla také hlasováním veřejnosti zařazena výstavba bytů pro mladé a kapacita domova pro seniory. Město by také mělo podniknout kroky, které do Karlových Varů přivedou nové obyvatele a zajistit zázemí pro mladou generaci.

Z hlasování účastníků diskusního fóra a ankety zveřejněné v Karlovarských radničních listech a na webových stránkách magistrátu vyplynul v letošním roce žebříček "8P". Tématům a jejich řešení se budou věnovat jednotlivé odbory magistrátu a členové vedení města podle svých kompetencí a oborů. Výsledky budou vyhodnoceny v rámci Fóra města Karlovy Vary 2019.

 

"8P" MĚSTA KARLOVY VARY 

Problémy, na kterých se shodli jak účastníci veřejného projednání, tak respondenti v rámci otevřené ankety. (Témata jsou řazena dle důležitosti.)

1. Bazén Thermal

2. Bytová výstavba pro mladé lidi + nedostatek míst pro seniory v domově důchodců

3. – 4. Atraktivní podněty pro přivedení lidí do Karlových Varů

3. – 4. Zázemí pro mladou generaci

5. Veřejný prostor – ulice, náměstí, parky

6. Motivace občanů k udržování čistoty

7. Cestovní ruch a lázeňství – veřejné lázně, Vřídlo

8. Doprava v klidu