KORONAVIRUS

⚠️ NOUZOVÝ STAV ⚠️

V souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vláda vyhlásila pro území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 nouzový stav. Na základě souhlasu Poslanecké sněmovny je nouzový stav prodloužen do 14. února 2021.

S účinností od 27. prosince se ČR přesunula do 5. stupně protiepidemického systému PES.

Zákaz nočního vycházení platí od 21:00 do 5:00. Na veřejně přístupných místech je možné pohybovat se v maximálním počtu 2 osob.

Platí zákaz požívání alkoholu na veřejnosti.

Pro detailní informace o omezeních doporučujeme sledovat vládou zřízené stránky Covid portál.


INFORMACE K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

Očkování proti COVID-19 v Karlovarském kraji bylo zahájeno 4. ledna.  

Nejprve budou (vzhledem k počtu státem dodávaných vakcín) očkováni zdravotníci, pracovníci pobytových sociálních služeb, příslušníci Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje a další, kteří jsou v přímém kontaktu s nemocnými nebo potenciálně nakaženými. Následně budou očkováni hospitalizovaní pacienti z rizikových skupin a veřejnost. Očkování veřejnosti bude dle předpokladů spuštěno na přelomu ledna a února 2021 a bude dostupné prostřednictvím rezervačního systému. (Odkaz bude včas zveřejněn.)


REGISTRACE K OČKOVÁNÍ PRO SENIORY 80+

Stát spustil registraci k očkování proti COVID-19 pro seniory starší 80 let. Registrace probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému https://crs.uzis.cz/ a na státní informační lince 1221, kde bude seniorům rezervován termín a místo provedení očkování.

Potřebujete pomoci s registrací? Obrátit se můžete na informační linky:

📞1221 - státní informační linka

📞607 600 017 - krajská asistenční linka 80+ (denně 8 - 18 hod.)

📞607 038 759 - Senior Point Magistrátu města Karlovy Vary (pondělí a středa 8 - 17, úterý a čtvrtek 8 - 15 a pátek 8 - 14 hod.)

 Pro registraci si připravte:

  • telefonní číslo, na které vám ze systému přijdou potvrzovací zprávy (sms)
  • rodné číslo
  • zdravotní pojišťovnu
  • adresu
  • e-mail (pokud jej nemá senior, je vhodné zadat e-mailovou adresu toho, kdo s registrací pomáhá)

Součástí registrace je dotazník o základním zdravotním stavu (zaklikávají se odpovědi na otázky)

Vyberte si preferované místo k očkování (bude uvedené v systému).

Po odeslání elektronické žádosti vyčkejte na sms zprávu s informací o dalším postupu.

 


DOBROVOLNÉ TESTOVÁNÍ VEŘEJNOSTI ANTIGENNÍMI TESTY

K testu je nutná rezervace termínu prostřednictvím call centra na čísle 950 380 380 (provozní doba v pracovní dny od 8:00 do 15:00 hodin).

Konkrétní čas odběru určuje pracovník call centra podle aktuální vytíženosti odběrového místa. O provedení POC antigenního testu lze požádat maximálně 1x za 5 dní.

V Karlových Varech provádí odběry Karlovarská krajská nemocnice v drive-in stanu v dolní části areálu nemocnice v Bezručově ulici a Lab In Karlovy Vary v objektu polikliniky v Bezručově ulici.

Více informací a formulář pro provedení odběru najdete zde: https://mmkv.cz/cs/aktuality/dobrovolne-testovani-antigennimi-testy


OBCHODY A SLUŽBY

Zavřeno musí mít většina obchodů a služeb. Maloobchodní prodejny mohou prodávat pouze nezbytné zboží jako jsou potraviny, drogerie, léky a pod. Výjimku mají například trafiky, optiky, zverimexy, květinářství, prodejny domácích potřeb. Od 19. ledna mohou mít otevřeno obchody s dětským oblečením a obuví a papírnictví. Tento sortiment mohou nabízet i supermarkety.

Zavřena jsou kadeřnictví, kosmetické salony a další služby.

KDE MUSÍM NOSIT ROUŠKU

Platí povinnost nosit ochranu dýchacích cest ve všech vnitřních prostorách (s výjimkou bydliště a místa ubytování) a ve veřejně přístupných místech, pokud jsou na stejném místě ve stejný čas nejméně 2 osoby a není možné dodržet dvoumetrový odstup.


NÁKUPY PRO SENIORY 60+ V IZOLACI A KARANTÉNĚ

Od pátku 23. října je v provozu linka pro objednávku nákupu základních potravin a potřeb. Služba je určena výhradně pro seniory ve věku 60+ s bydlištěm v Karlových Varech, kteří se nacházejí v izolaci nebo karanténě. Obstarání nákupu základních potravin, drogerie a dalších potřeb, vyzvednutí receptů a léků je možné objednávat ve všední dny od 8 do 12 hodin na telefonním čísle:

📞607 038 759

Rozvoz bude probíhat ve všední dny výhradně na území města Karlovy Vary. Služba bude karlovarským seniorům nacházejícím se v izolaci nebo karanténě poskytována zdarma, klienti uhradí pouze cenu objednaného zboží. 

https://mmkv.cz/cs/aktuality/seniorum-v-izolaci-karantene-zajistime-nakupy 

NÁKUPY PRO OSAMĚLÉ SENIORY 65+ BEZ IZOLACE A KARANTÉNY

Od pondělí 2. listopadu je v provozu linka pro objednávku nákupu základních potravin a potřeb. Služba je určena výhradně pro seniory ve věku 65+ s bydlištěm v Karlových Varech, kteří nemají nikoho, kdo by jim nákup mohl obstarat. Obstarání nákupu základních potravin, drogerie a dalších potřeb, vyzvednutí receptů a léků je možné objednávat ve všední dny od 8 do 12 hodin na telefonním čísle:

📞702 265 117

Rozvoz bude probíhat ve všední dny výhradně na území města Karlovy Vary. Poplatek za doručení jednoho nákupu je 50 Kč. 

https://mmkv.cz/cs/aktuality/nakupy-zajistime-i-pro-osamele-seniory-bez-karanteny


ODBĚROVÉ MÍSTO

V Karlových Varech je odběrové místo typu drive-in zřízeno v dolní části areálu nemocnice. Přijímá pouze po předchozí rezervaci nebo indikaci.

REZERVACE TERMÍNU ODBĚRU Covid-19 PRO INDIKOVANÉ OSOBY (není určeno pro samoplátce!)
Informace pro občany Karlovarského kraje indikované praktickým lékařem nebo Krajskou hygienickou stanicí k provedení testu na Covid-19.

KONTAKT PRO REZERVACI TERMÍNU ODBĚRU:
Tel.: +420 950 380 380

PROVOZNÍ DOBA
Ve všední dny od 8:00 do 15:00 hodin. Provozní doba se může upravovat podle skutečné potřeby.

PRO KOHO JE LINKA URČENA
Tato telefonní linka je určena pouze pro osoby, kterým vystavil žádanku k odběru na provedení testu k prokázání přítomnosti koronaviru praktický lékař nebo pracovník krajské hygienické stanice. Rezervaci termínu odběru může provést i lékař pro své pacienty. Rezervace termínu odběru je možná pouze po vystavení žádanky.

PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVU ODBĚROVÉHO MÍSTA
Pro efektivní fungování sítě odběrových míst, ušetření Vašeho času a snížení rizika Vaší nákazy v místech, kde se mohou vyskytovat potenciálně infekční pacienti, dodržujte, prosím, tyto zásady: Termín odběru si VŽDY rezervujte předem na výše uvedeném telefonním čísle. Na tento termín se dostavte s optimálním předstihem. Nečekejte zbytečně dlouho. Pokud Vám termín přestal vyhovovat, požádejte o jeho zrušení nebo změnu na výše uvedeném telefonním čísle! Uvolníte místa dalším zájemců, kteří ho mohou využít. Informujte se o průběhu odběru na konkrétním odběrovém místě. V prostoru odběrového místa dodržujte všechna organizační a protiepidemická opatření. Zejména dbejte dostatečných rozestupů při čekání na odběr. Při čekání na odběr dodržujte pokyny personálu odběrového místa a stanovené pořadí. Mějte připraveny osobní doklady a v případě, že Vám Váš praktický lékař vydal tištěnou žádanku, mějte ji s sebou. Pro imobilní osoby nebo na základě rozhodnutí lékaře, zprostředkuje objednávkové call centrum odběr mobilním týmem.

REZERVACE TERMÍNU PRO SAMOPLÁTCE
Pouze formou rezervačního systému na adrese https://www.labweb.cz/book/new

Odběrové místo:
Karlovarská krajská nemocnice
Bezručova 1190/19
360 01 Karlovy Vary


MAGISTRÁT

V souladu s opatřením vydaným Vládou ČR bude Magistrát města Karlovy Vary DO ODVOLÁNÍ otevřen po veřejnost pouze v pondělí a ve středu v době od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin. Vybrané agendy zajišťující neodkladné vyřízení úředních záležitostí mají úřední hodiny prodlouženy (čtěte zde: https://mmkv.cz/cs/aktuality/prodluzujeme-uredni-hodiny-nejvytizenejsich-oddeleni-uradu).

Smyslem je zachovat chod úřadu pro vyřízení nezbytných záležitostí, které se neobejdou bez osobní návštěvy.

Žádáme všechny klienty, aby pokud možno vyřizovali veškeré své úřední i další záležitosti písemně, elektronickým podáním datovou schránkou nebo emailem a telefonicky. Všechny potřebné kontakty (telefonní čísla i emailové adresy) na pracovníky magistrátu jsou dostupné na našem web webu (kontakty na jednotlivé odbory úřadu, kontakty na jednotlivé pracovníky magistrátu). 

Při návštěvě úřadu je nutné dodržovat rozestupy a používat ochranné prostředky.

ŠKOLY

Na všech stupních škol s výjimkou MŠ, speciálních škol a 1. a 2. ročníků ZŠ probíhá distanční výuka.

Určenou základní školou k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí v souladu s Usnesením vlády ČR a Rozhodnutím hejtmana Karlovarského kraje je pro ORP Karlovy Vary Základní škola Karlovy Vary, Poštovní 19, 360 01. Kontakty, kde je možné získat podrobnější informace či nahlásit své dítě k docházce: 353 226 408 nebo 725 595 503. Škola je určena pro děti pracovníků IZS, pracovníků v sociálních službách, sociálních pracovníků úřadů, zaměstnanců Okresní správy sociálního zabezpečení a Úřadu práce ČR, finanční správy, České pošty, pracovníky mateřských škol a dalších usnesením vlády vyjmenovaných profesí.

KULTURA

  • Představení s přítomností diváků jsou zakázána muzea a galerie jsou zavřené.

SPORT

  • Vnitřní sportoviště jsou pro amatérský sport uzavřena.
  • Profesionální soutěže se mohou konat bez diváků a ve specifickém režimu.
  • Bazény, fitness a wellness centra i lyžařská střediska jsou uzavřena

RESTAURACE

  • Restaurace a jiná stravovací zařízení jsou uzavřená, otevřít mohou pouze výdejová okénka, a to do 21 hodin.

DOMOV PRO SENIORY STARÁ ROLE
S účinností od 5. 12. 2020 budou povoleny návštěvy. V jakém režimu, zjistíte na stránkách Městského zařízení sociálních služeb Karlovy Vary.

 


NEMOCNICE KARLOVY VARY

V Karlovarské krajské nemocnici platí zákaz návštěv s výjimkou pacientů nezletilých, s omezenou svéprávností, v terminálním stadiu nevyléčitelného onemocnění a otců u porodu. I tyto návštěvy musí použít ochranné pomůcky. Pokud má návštěvník příznaky nemoci nebo byl v uplynulých 14 dnech v zahraničí, nelze návštěvu připustit. 


CELOSTÁTNÍ BEZPLATNÁ INFORMAČNÍ LINKA KE KORONAVIRU - TEL. 1221

Bezplatná informační linka Ministerstva zdravotnictví ČR ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.

 

 


 

DALŠÍ INFORMACE

Ministerstvo zdravotnictví - koronavirus

Vláda České republiky - aktuální přehled opatření

Ministerstvo práce a sociálních věcí ke koronaviru

Krajská hygienická stanice Karlovy Vary - informace ke koronaviru COVID-19

The person responsible for this page is: Jan Kopál

Last update: 22.1.2021

Are you missing something on this page? Write us