Předplatné do Karlovarského městského divadla

Předplatné do Karlovarského městského divadla

Počátek akce

Sobota, 01.07.2017 (Celý den) - Čtvrtek, 31.08.2017 (Celý den)

Místo

Karlovarské městské divadlo

Podzimní předplatné KMD bude plné hereckých osobností: Polívka, Kopta, Vaculík, Stašová, Maciuchová a další.

   Karlovarské městské divadlo má sice prázdninovou pauzu, ale svým divákům nabízí, aby si v této době zajistili předplatné na druhou část letošní sezóny. Až do konce srpna si mohou zakoupit jednu ze dvou variant abonentek.

   Skupina A obsahuje především výběr komedií v nastudování populárních českých divadel. První z nich se začátkem října stane další hra jednoho z nejúspěšnějších českých dramatiků současnosti, Petra Kolečka, nazvaná Dvě noci na Karlštejně. Pojednává o nejlepší české manželce, která vždy a všude dokáže sehnat český knedlík. V inscenaci Divadla Kalich účinkují Václav Kopta, Lucie Benešová, Igor Chmela a Jana Bernášková.
   V říjnu se ještě představí známý filmový a divadelní režisér a scénárista Petr Zelenka. Studio Dva přiveze jeho ironickou komedii Věra, sondu do zábavního průmyslu a dnešní cynické doby v podání hvězdné herecké sestavy: Ivany Chýlkové, Bolka Polívky, Jany Strykové, Kryštofa Hádka, Romana Zacha a Sabiny Remundové.
   Listopadovou nabídku odstartuje slavná hra Warrena Adlera Válka Roseových, kterou proslavil stejnojmenný film. V Příbramském divadle ji nastudoval režisér a herec Ondřej Sokol v hlavních rolích s Michalem Dlouhým a Kateřinou Lojdovou.
   Dalším listopadovým titulem se stane Zamilovaný sukničkář Divadelní společnosti Háta. Fraška o milostných eskapádách záletného velvyslance slibuje řadu vtipných scén, nečekaný konec a celou řadu oblíbených hereckých osobností, například Lukáše Vaculíka, Martina Zounara, Adélu Gondíkovou, Mahulenu Bočanovou, Veroniku Jeníkovou či Ivanu Andrlovou.
   Atraktivní nabídku skupiny A uzavře inscenace Divadla na Jezerce Poslední aristokratka v režii Arnošta Goldflama. Hrdinkou adaptace populárního románu Evžena Bočka je Američanka, jejíž rodina získá zpět zámek v Čechách. Ale dostane jej i se svérázným služebnictvem. V hlavní roli se představí Anna Polívková a společně s ní Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská a Jitka Sedláčková.

    Abonenti skupiny B se mohou těšit na multižánrový výběr inscenací. V říjnu bude zahájena slavnou hrou T. Williamse Skleněný zvěřinec, tragikomedií na téma rodinných vztahů. V hlavní roli opuštěné matky, která chce udělat pro své děti to nejlepší, exceluje Simona Stašová, jejíž vystoupení jsou v Karlovarském divadle vždy beznadějně vyprodaná.
    V KMD pravidelně hostuje také Cirk La Putyka. Tentokrát přiveze Up End Down, poetické podobenství o lidech a andělech v režii Rostislava Nováka mladšího. Divákům nabízí fantastický smyslový zážitek, možnost přemýšlet, smát se i plakat.
    V podzimní nabídce předplatného nebude chybět ani další zajímavá inscenace Divadla Ungelt, nazvaná 4000 dnů.  Tato komorní tragikomedie si klade otázku, jak důležité jsou pro nás naše vzpomínky a co se stane, když o ně náhle přijdeme. Roli matky, jejíž syn ztratí po probuzení z kómatu paměť, vytvořila Hana Maciuchová.    
    Kategorie hudebních žánrů nabídne populární operetu Emmericha Kálmána Čardášová princezna v zdařilém provedení Divadla J. K. Tyla v Plzni. Po celém světě se proslavila svým hudebním temperamentem, ohnivými čardášovými melodiemi a dějem, jemuž nechybí humor, ani sentiment.
    Koncem roku představí svoji další premiéru Činohra KMD. Viktor Braunreiter se v původní hře Tajemství pánů Becherů věnuje slavné osobnosti karlovarských dějin.  Výsledkem je hořkosladké vyprávění o třináctém karlovarském prameni, plné tajemných bylin, lásky a lidskosti, opět v režii Jiřího Seydlera.

Předplatné je možné zakoupit až do 31. srpna přímo v pokladně KMD nebo e-mailem na adrese: . Cena činí v obou skupinách Kč 1 500,- Další podrobné informace najdete na webu: www.karlovarskedivadlo.cz