Masiv MTB Stage Race

Masiv MTB Stage Race

Počátek akce

Pátek, 14.09.2018 10:00

Místo

Karlovy Vary

V Karlových Varech se pojede unikátní etapový závod dvojic na horských kolech. Závodníky prověří náročná trať vedoucí z centra města do lázeňských lesů a následně do cíle na atletickém stadionu v Tuhnicích. Nenechte si ujít zajímavou podívanou a přijďte fandit špičkovým cyklistům v pátek 14. září.

Kompletní informace o závodě včetně registrací jsou k dispozici na http://www.masivmtbrace.cz/.


Čtyři lokality, čtyři dny, čtyři zcela rozdílné trasy. Masiv, unikátní etapový závod dvojic na horských kolech, se nezadržitelně blíží (12. - 15. září) a letos se pojede jedna z etap i v Karlových Varech. Účastníky čeká za celý závod 250 kilometrů a 7 000 výškových metrů a mezi jednotlivými štacemi se budou přepravovat speciálně vypravenou vlakovou soupravu, ve které se během závodu žije. Registrace jsou stále otevřeny na http://www.masivmtbrace.cz/.

„Letošní Masiv přináší to nejlepší z premiérového ročníku, ale také spoustu novinek. Mezi ně patří i etapa v Karlových Varech, která sice bude ze všech čtyř dnů nejkratší, ale díky nastoupaným výškovým metrům účastníky prověří ze všeho nejvíc,“ říká Jan Dvořák, ředitel závodu Masiv MTB Stage Race.

Karlovým Varům patří třetí etapa, která se pojede v pátek 14. září. Start bude v centru města na proslulých kolonádách s průjezdem okolo Becherovy vily. Kopcovitá příroda v okolí města nabídne 40 kilometrovou trať s 1300 výškovými metry napříč lázeňskými stezkami Slavkovského lesa s jedinečnými výhledy na Karlovy Vary a okolí. Nebudou chybět vyhlídka Karla IV., kaple sv. Linharta, vyhlídkový altán Jelení skok nebo rozhledna Diana.

Registrace na druhý ročník Masivu běží naplno, pryč už je skoro polovina míst a rychle se plní i speciální vlak vypravený přímo pro závodníky. Ti se s ním mohou mezi etapami nejen přepravovat a stravovat se v něm, ale také ve vlaku mohou nocovat v lůžkových či lehátkových kupé, a tím prožít čtyři dny a čtyři noci na kolejích.